Stalo se již tradicí, že v červnu pro děti a nejen pro děti natahujeme nad Odrou stometrový alpský traverz. Vše bylo v tomto roce velmi složité, když byla díky “koronaviru” vyhlášena karanténa…. ale naštěstí na počátku června byla situace u nás uvolněnaA tak 7 června vše mohlo vypuknout. Traverz ale ohrožovalo počasí. Předpověď byla hrozná. Lijáky a bouře. Celou noc se předpověď potvrzovala. Ještě ráno lilo, ale nějaké náznaky zlepšení se projevovaly. A tak se na Orcusu postupně všichni scházíme, Vše nakládáme do aut a míříme k mostu do Antošovic.  Někde v dálce občas bouří a občas i nás zalil malý déšť.

Jaryn jede “prorubat” spadlé stromy

Roman se svými 120 kg byl zkušebním jezdcem

To neodradilo  více jak 200 zájemců o překonání Odry v závěsu na laně. Ti malí od jednoho roku a ti nejstarší dávno již v důchodu. Vůbec jsme nestíhali a mohli jsme dovolit každému jen dva přejezdy.

 

 

 

Odborným zpestřením byl Honza a jeho záchranářský pes, kteří společně také alpský traverz překonali.

Honza vytahuje svého psa na startovací věž

Vše proběhlo zdárně i dík pomoci nečlenů  Orcusu.

Jarynovi , že přijel až ze Vsetína a “prorubal , spadlé stromy, Láďovi, že celý den zajišťoval dojezd na druhém konci traverzu, Pepemu a Martinovi na věži na startu, Honzovi, který pomáhal a ještě zpestřil  traverz svým psem záchranářem, Markétě u presence.