Tento víkend  vyráží na kontroly netopýrů dvě skupiny. Počasí se změnilo v Mordor. Těžké olověné mraky, vítr, déšť. V sobotu vyrážejí do štol nad Podhoří Petr s Ondrou Tomickým a Libor se synem a v neděli do štol nad Andělskou Horou Pepa, Honza a opět Libor se synem.Doly nad Podhoří nejsou veliké, ale rozházeny po celém hřebenu. V mokrém sněhu po ledové cestě  několik kilometrů dalo všem zabrat. Ale zvládli čtyři lokality. Smekáme.

 

V neděli toho Libor se synem měli málo a tak se přidali k Pepovi a Honzovi do dolu Weltkriegstolle. Jenže v sobotu odpoledne zavolali z redakce TV Primy, jestli by mohli s námi do podzemí. No brát je do “Weltkriegu” skoro desetimetrovou šachtou – to jsme neměli odvahu. A tak jsme jim navrhli podle nás lehkou štolu Liščí díra II.  Ale i to, jak se ukázalo, byl problém. Počasí se moc nezměnilo. Olověné mraky a déšť. Do Andělské  Hory za námi přijela redaktorka s kameramanem, který naštěstí měl jen malou kameru. První problém nastal s nějakým domorodcem, který chtěl na nás zavolat policajty, když jsme zaparkovali na obecním trávníku. Tak jsme přeparkovali a vyrazili k díře. První šok byl, když hezká redaktorka Adriana při pohledu do vstupní roury řekla, že tam nevleze, neb se bojí tunelu. A tak s námi do podzemí vyrazil jen kameraman. Ale též to nebyl žádný sportmen. Dolů se nějak spustil. Něco natočil a začal výstup rourou na povrch. Tak to byl veliký problém. Ale s pomocí naší a asi Boha to nakonec zvládl. A my jsme mohli pokračovat směr Weltkriegstolle. Vhazujeme do vstupní šachty  lanový žebřík a Pepa po něm mizí v podzemí. Na dně vstupní šachty zjišťujeme, že se opět z povrchu sesunula zemina a skoro již padá do roury, kterou jsme zde zasadili v roce 2020. A za rok může být zasypaná. Budeme muset něco s tím udělat.

Námi instalovaná roura je už skoro zasypaná sutí

Za ním schází dolů Liborův syn a nyní to zkouší Libor…. Jenže jeho břicho je širší než mezera mezi trubkami  a Libora do podzemí nepustí. Tak čeká na nás na povrchu. Počty netopýrů v podzemí se moc nezmění a tak jsme rychle hotovi. Snad nám tam Libor nezmrzne. Jen trochu promoknul. Tak třeba se mu to podaří příště.