V dole Zálužná- Nittmannův důl  jsme každý rok, každý rok v něm sčítáme netopýry. Stále na stejných místech, ale tuto zimu kluci na II patře objevili prostory, které jsme dosud nemapovali a ve kterých jsme nebyli. Tak Leny, Martin, Ondra, Krista a Libor 30 května se vypravili to napravit

Po slanění hlavní šachty jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ondra s Liborem zabezpečovali polozřícený komín tak, aby do něj bylo o trochu bezpečnější slanit. Druhý tým se pustil do mapování známé, ale do mapy nevynesené části. Ondra s Liborem slanili do komína a jako první prozkoumali chodby pod zakládkou, kterými léta nikdo nekráčel. Nebyla tady ani jediná lidská stopa. Hlásí nález jezírka, kolejnic a dalších neznámých prostor. Vyměňujeme se a mapovací tým slaňuje do komína, zatímco Ondrův tým se vypraví do Hanysovy síně s cílem svítit a křičet  s nadějí zvukového a vizuálního propojení. Marně. Z chodby pod zakládkou svítíme do další členité vertikály, která mizí v neznámých hlubinách. Další lano už nemáme. Kromě vertikály jsou za polozávalem vidět další komory. Podle stylu zakládek a zakřivení chodeb jsme se ocitli ve starších částech dolu.

 

 

Cesta vzhůru je vysilující, výšlap komínem se žumarem, pak plazení do známé části dolu, pak vystupujeme na volno ještě do dalšího komína, kde odkrýváme další neznámou, ale krátkou chodbu a mapujeme ji. Na stěnách jsou tady krásné krápníky. Nakonec výstup po laně. Krista zouvá boty a po kluzké stěně vystupuje na boso. Krev na sebe nenechá dlouho čekat. Prý to jde lépe než v gumácích.

Zapsal J.Lenart

Zničená Kristýna

 

Cesta vzhůru je vysilující, výšlap komínem se žumarem, pak plazení do známé části dolu, pak vystupujeme na volno ještě do dalšího komína, kde odkrýváme další neznámou, ale krátkou chodbu a mapujeme ji. Na stěnách jsou tady krásné krápníky. Nakonec výstup po laně. Krista zouvá boty a po kluzké stěně vystupuje na boso. Krev na sebe nenechá dlouho čekat. Prý to jde lépe než v gumácích.

Zapsal Leny