Další pokus o prohloubení Metodějky a proniknutí do nějakých jeskynních prostor nastal 31 října 2021. Na Pustevny vyrazili Roman s Monikou, Martin, Leny, Kristýna a pak se k nim připojil Pepa s doprovodem Kuby a jeho budoucích jeskyňářek.

Tak to viděla Kristýna: Celé dopoledne se pracovalo na jeskyni Metodějka a podařilo se nám prohloubit jeskyni o několik metrů. Největší objev udělala Monča, která se musela zajistit lanem a doslova po hlavě se pustila do neznámých prostor, kde našla možné pokračování. S pomocí Honzy a Martina se poté dostávala ven.

Na dně Metodějky se střídala babská razící úderka s Lenym a Martinem a jako jeřáb vytahující kýble s hlínou fungoval Roman. Někdy ani kopajícím nestíhal vytahovat kýble plné hlíny. Z vykopaného dna vede  do boku velmi úzká klesající  puklinová chodba, a když se nedařilo proniknou dále prolongací odtěžením hlíny (která neměla konce), rozhodla se Monika, že se pokusí proniknou hlouběji úzkou puklinou. Nechala se přivázat lanem a vydala se spouštět do pukliny. A když je už puklina úzká pro Moniku- tak to je co říci. Dál se i tady nepodařilo proniknout. A ještě že Monču přivázali. Trčela by tam do Vánoc. Pro tentokráte v Medodějce končíme a přemísťujeme se na Záryje do Radegasta.

Kýbl za kýblem z Metodějky

 

Místo prolongace

 

Tam už při minulé akci se podařili Ondrovi proniknout do  spodních částí- ale s velkou námahou. A protože ve spodních částech kromě Pepy a Kuby nikdo nebyl, A tak se pustili do rozšiřování průlezu. Nejdříve prolezl Leny a pak průlez vyčistili od suti Roman s Monikou, až se všichni prosoukali do spodních partií. Sice nevěděli, jestli se jim i podaří  vylézt ven- ale podařilo se. I tady v koncových partiích Radegasta so možná dá ještě někam prokopat.

Průnik do spodních pater Radegasta