Když se nám nepodařilo prvního srpna proniknout do jeskyně Kyklop, tak jsme naplánovali další akci. 16 srpna se na Kněhyni vracíme. Tentokráte se zapojili do prosekávání balvanu ve vstupu oba Romanové, Luděk, Honza Fedor, Monika a Pepa.

A zatím co Honza a Roman  Hiltinou a sekáči rozbíjeli balvan, Pepa s Monikou prolézali okolí Kyklopa, jestli třeba neobjeví nějakou další novou díru. Pod malým skalním převisem se otevírá trávou překrytý malý  vstup do podzemí. Akorát velikost pro Moniku. Šupla dovnitř a my si mysleli, že jsme objevili novou jeskyni. Dostala i jméno – Monika. Prozatím má délku asi 10 metrů, ale  Monika pravila, že ji prokope na 100 metrů. Jenže porovnání fotografií z roku 2004, jsme pak později zjistili, že jeskyně již byla objevena a má jméno Brepta II.

Znovu otevřený vstup do jeskyně Brepta II

 

Jeskyně Brepta II

Mezitím  se Honzovi a Romanovi č.1 podařilo odsekat kus balvanu a do Kyklopa už mohli proniknout Pepa s Monikou a Luďkem. Ovšem pro Honzo a Romana č.2, zvaným též  Arnold,  to bylo málo a tak vrtali a sekali dále, až průchod zvětšili i pro slona.

A tak v Kyklopovi mohlo být vyměněno lano i lanový žebřík na spodní patra jeskyně.

Výměna lana a žebříku

 

Spodní patra jeskyně Kyklop

 

 

 

 

 

 

J.W.