Když někdo z jeskyňářů chce do našich jeskyní, může s námi, nebo mu půjčíme klíče od  vstupu. Stejně tak do štol Jeseníků. Jenže bohužel se najdou i takoví, kteří raději třeba vybourají  kemennou stěnu – jako třeba v jeskyni Cyrilce, aby se dostali dovnitř. A tak máme stále co dělat.

Když jsme vloni pro CHKO Jeseníky v dole Franc Franc nainstalovali žebřík pro kontrolu netopýrů, ukázalo se že je na špatném místě. Proto jsme  do dolu v srpnu vyrazili žebřík přemístit. Bohužel odmítla fungovat vrtačka. Tak jsme jen žebřík přenesli. Ale při kontrole jsme zjistili, že důl navštěvují né lidi ale hovada. Na stěnách spousta nasprejovaných značek a nápisů. Vstupní uzávěr samozřejmě zničen. Tak že  máme práci nejen ukotvení žebříku, ale i opravu uzávěru.

 

 

… bohužel i to zůstává po “návštěvnících” podzemí

 

Oprava vstupu do Cyrilky 20.10

Tak opět nějací kreténi se chtěli dostat do Cyrilky a tak kmenem stromu prostě rozmlátili někdy v srpnu kamenné zdivo vedle zamřížovaného vstupu do jeskyně Cyrilka. A tak nám nic jiného nezbylo, než za finanční pomoci CHKO Beskydy vstup pravit a znovu vzniklý otvor vedle zamřížování pískovcovými kameny a betonem uzavřít. Ještě, že nás tentokráte bylo dost. Pepa, Roma, Monika, Vašek, Martin  a nováček Dan. A Romanovi se poprvé podařilo proniknout do Nových částí Cyrilky.

Zničený uzávěr Cyrilky

 

 

..po naší opravě…

 

V Cyrilce