Vstup do štoly Bleskovec II v Jeseníkách je už několik let zavalen a každou zimu při kontrole netopýrů se hodně zapotíme, než vykopeme alespoň průlezný otvor. Proto letos ve spolupráci s CHKO Jeseníky jsme se rozhodli vstup vyzmáhat a vydřevit, aby nedocházelo k jeho zasypávání.Nejdříve se na kopací akci přihlásilo hodně kopáčů. Jenže dva dny před kopáním onemocněl Petr, den před kopáním se musel odhlásit Vašek a v den kopání při sestupu z vrcholku Bleskovec ke štole stoupl do vosího hnízda Jožka (Jana s ním musela pelášit na záchranku, neb je na píchnutí vosy alergik), a tak nás bylo jen pár.

Jirka, Honza, Pepa, Arnošt a nový kamarád Roman. Bez něj bychom to nezvládli. Přesto, že nás liják na čas vyhnal pod převisy na nedalekých skalách, vstup jsme vykopali a připravili na následné vydřevení.

Bleskovec 17 (2)

 

Bleskovec 17 (4)

Před kopáním

 

 

Bleskovec 17 (3)

…a po něm.

 

Štola Liščí díra II – prokopání sesunuté drtě ve štole

Ve štole Liščí důl II v Suché Rudné, došlo k nevelkému sesuvu drtě v chodbě, kterou jsme již v minulých létech prokopali, aby mohla voda z chodby odtékat do spodního patra a chodba byla průchozí v atomkeckách. Proto 30.7 Arnošt s Pepou sesunutou drť opětně prokopali, aby snížili hladinu vody ve štole.

liščí2

17.9.2017 Jsme se vrátili na štolu Bleskovec II zpět, abychom zabezpečili vstup proti zavalování. Hlavní problém bylo vytransportovat těžké fošny ze silnice ke štole. Proto jsme pronali těžký traktor, aby nám alespoň do poloviny svahu dřevo vyvezl. Jenže bylo mokro a traktor v lese nevyjel ani metr. A tak Jirka, Kuba,Pavel, Roman, Pepa, Honza, Vašek museli pětimetrové čerstvé fošny vynést na zádech. Za psychické podpory Arnošta a Moniky. A jak vše probíhalo napoví foto…

bleskovec II (5)

Traktor, co nikam nevyjel

 

bleskovec ii.

 

bleskovec II (1)

 

bleskovec II (2)

 

bleskovec II (4)

 

bleskovec II (3)